Finanční poradenství

Chystáte se pořídit si pojistku? Nevolte produkty, které jsou neopodstatněné. Zvolte pojistku, která je skutečně na místě – takovou pojistku, která není vyhazováním peněz z oken, ale která ochrání vás i vaše blízké. Využijte služeb odborníků, kteří se dokonale orientují v záplavě nabídek finančních institucí a pojišťoven. Finanční poradenství vám pomůže naplánovat vaši rozpočtovou budoucnost. Řekne vám o eventualitách, které by laika vůbec nenapadly. Investujte vaše finance prozíravě. Pokud nejste zrovna typem, který rád počítá a kalkuluje se vším, co může přijít, obraťte se na finančního poradce. Potřeby člověka se během let mění. Mladý člověk se málokdy a zpravidla nerad zamýšlí nad svou budoucností – nad budoucností sebe jako stárnoucího člověka, který již neoplývá nekonečnými silami, a který má léta své největší produktivity za sebou.

Nevěřte slepě výhodným balíčkům

Většina bank nabízí úvěrové pojištění v balíčku se sjednávanou hypotékou. Klient tak s vidinou blízké realizace svého snu o bydlení často přistupuje na tuto variantu, aniž přitom zváží své skutečné potřeby. Zkušený hypoteční poradce umí číst v nabídkách úvěrových pojištění a vybere tu správnou s ohledem na skutečné potřeby klienta. Někdy může být takový balíček výhodný, v jiných případech naprosto zbytečný a lze jej nahradit mnohem levnější variantou.

Finanční poradenství je prozíravé

Americká hypotéka je pro mladé rodiny a podnikatele velice lákavým produktem. Jste však schopni v záplavě mladistvého sebevědomí skutečně schopni domyslet všechny situace, ke kterým může dojít a přizpůsobit tomu zodpovědně vaše hospodaření s financemi? Finanční poradce není jasnovidec ale pragmatický matematik, který se vyzná ve svém oboru a navede vás tím správným směrem. Finanční poradenství však neslouží jenom těm, kteří se pro rodinné investice či půjčky teprve rozhodují. Zrovna tak jejich služby využijí lidé, kteří se momentálně nacházejí v tíživé finanční situaci. Produktem finančního poradenství je finanční plán. Finanční plán je pro život člověka hospodařícího s penězi tím, čím je pro cestovatele navigační zařízení. S finančním plánem od profesionálů se na cestě finančním životem neztratíte.